13 травня 2016 р.

Люстрація - панацея для очищення влади чи засіб для усунення неугодних? Тема дня

Опублікував о 17:22 Трускавецьке телебачення

Тема люстрації отримала нове життя під час Майдану. Відповідний Закон "Про очищення влади" був прийнятий ще в 2014 році попереднім складом парламенту. Українці почали масово створювати люстраційні комісії, комітети, розробляли механізми і принципи, а також вибирати тих, кого потрібно піддати люстрації. Тим часом Європа вимагає звіряти законодавство з європейськими нормами і стандартами, в яких центральне місце займають гарантії прав людини. Зокрема, остаточний висновок Венеціанської комісії щодо Закону України "Про очищення влади" містить критичні зауваження щодо законодавчого обґрунтування люстраційного процесу.
Незважаючи на те, що люстрація має широкий запит в суспільстві, її український варіант великою мірою порушує базові права і свободи громадян. До того ж здійснення люстрації без рішення суду позбавляє службовців права на захист і прямо порушує презумпцію невинуватості.
Словом, чинний закон "Про очищення влади" не здатний забезпечити реальне і ефективне очищення її від осіб, які дискредитують цю владу. Так вважають люди. Українці бачать у цьому законі механізм для усунення від влади неугодних осіб.

Немає відповідей на "Люстрація - панацея для очищення влади чи засіб для усунення неугодних? Тема дня"

Написати відповідь